Květen 2018

Oslava narozenin 2

2. května 2018 v 15:03
Než sme se nadály, další narozeniny se blížily. Tentokrát byla ta šťastná G.

Rozhodly jsme se jí koupit 20 drobných dárků, od různých sušenek, po kosmetiku až kancelářské potřeby. Opět jsme naplánovaly večerní slavení, tentokrát se zmrzlinovými poháry a vínečkem, které nám A. dovezla z Francie.

To odpoledne jsem šla na brigádu a hned jak jsem se vrátila, tak už sem slyšela v kuchyni holky, že se chystají na večeři. Šly dřív, aby pak bylo místo v žaludku na zmrzlinu. Začaly mě komandovat, ať si pohnu, takže místo plánovaných brambor s masem jsem si musela narychlo ohřát segeťák s knedlíkem. Krásná kombinace se zmrzlinkou :D

Mým úkolem po večeři bylo udržet G. v pokoji, dokud holky vše nenachystají. Já si ale potřebovala vytisknout protokol a umýt vlasy - což jsem chtěla stihnout ještě před tou večeří. Takže A. si šla velmi prozíravě pověsit prádlo (to míváme na chodbě před pokoji), takže ji krásně hlídala místo mě.

Zanedlouho mi B. napsala, že máme přijít. Plán jsem měla jasný. Snad každý večer si děláváme čaj. A tak, stejně jako x-krát předtím, jsem se zeptala, jestli si dá čaj.
"Nene, já dneska nechci." Ano Tohle byla její odpověď.
Ihned jsem brala mobil a psala holkám, jak ji tam mám dostat. Po chvíli žádná nebyla online a tak to zůstalo bez odpovědi.
Zatímco jsem se snažila něco vymyslet, zmrzlinka nám v kuchyni roztávala.
Rozsvítilo se světlo na chodbě. Signál z minulé oslavy, že je vše nachystáno. "Kurňa já vím, že už máme jít, ale co jí mám říct?!" prolétlo mi hlavou a potlačovala jsem smích. G. si myslela, že se směju písničkám hrajících od našich sousedů. Nakonec jsem ji prostě poprosila, jestli by se mnou mohla jít na okamžik do kuchyně. Zmrzlina se nám bohužel roztekla :D

Po zmrzlině sme si chtěly otevřít to víno, ale bohužel nemáme otvírák. Zkoušely jsme to různými způsoby. Do korku jsme zavrtaly šroubek a pak jsme to chtěly za něj vytáhnout, ale asi tam byl moc napevno :D Zahřívali jsme hrdlo. Nic. Dokonce jsme to zkusili i ťukáním v botě o zeď. Ale taky nic. Možná to chtělo víc zabrat, ale my se bály, že tu lahev rozbijeme. A dovnitř jsme korek zarazit nechtěly. No a nakonec jsme teda seběhly k sousedům, požádat o jejich :D (to holky zkusily i předtím, ale to bohužel nebyly doma. Na podruhé už ano :3 )

Rozlily jsme vínečko, načaly brambůrky, rozdělaly Activity a užívaly jsme si večer plný všeho, kromě učení! ♥

Drn z Moravy ♥