Průběh prvního zkouškového

17. dubna 2018 v 19:18
První zkouškové bylo jako noční můra. Pomalu ale jistě se přibližovalo, až tu byl zápočtový týden a pár předtermínů těsně před Vánoci. To bylo vlastně celkem fajn, měla jsem tam pár dní na učení, které teď mít nebudu.

Můj plán byl takový, že se budu snažit, a zůstane mi týden, možná dva, volna před začátkem letního semestru.
Nejvíc mi při učení vyhovovalo to, že holkám na bytě zkouškové začalo později, takže jsem se učila hlavně když ony byly ve škole. Když už jsme pak byly všechny doma a všechny jsme se učily, bylo to celkem náročné, protože se všechny učíme nahlas, ale tím otravujete svou spolubydlící. K učení jsme tedy využívaly volné pokoje spolubydlících, párkrát holky zkusily kuchyň, ale tam furt někdo chodí - ať už pro čaj, jídlo, nebo jen nějakou dobrůtku k učení. Jako první zakempila v koupelně J., myslím že jen s dekou a učením. Š. však posunula její myšlenku na vyšší level, když si přinesla do koupelny také skládací sedačku, stoleček a misku s bonbony.


Ze všech zkoušek jsem byla nervózní, jsem dost stresující se člověk, ale vždy jsem se uklidňovala tím, že je to první pokus, zjistím, jak ten zápočet nebo zkouška "vypadá" a když už jsem byla na konkrétní zkoušce, nebylo to tak hrozné, stres opadl a já dokázala využít alespoň trochu informací. Občas také tipovací schopnosti. Zrovna u zkoušky z matiky a fyziky se to teda říct nedá, tam jsem byla s nervama v háji, nadávala si, že jsem pěkně blbá a měla jsem se víc učit.

Na zdárné projítí u zkoušky/zápočtu máme velice zajímavou taktiku, kterou jsme stihly vypozorovat.
Když jsem šla na poslední pokus druhého zápočtového testu z matiky, plánovala jsem se učit den předtím. Bohužel, plán nevyšel, celý den i noc jsem prospala s bolestí hlavy a s velkou nevolností. Ráno jsem přejížděla jen kvůli zkoušce vlakem 3 hodiny, bez jídla, pouze s vodou a ovocným smoothiem, protože při pohledu na jídlo mi bylo opět zle, tak abych do sebe dostala alespoň nějakou energii. Ve vlaku jsem si narychlo pročetla témata a to bylo vše.

Během testu se mi chtělo brečet, nic mi nevycházelo a ani sem si nebyla jistá tím, co dělám. Když jsem test odevzdala, profesorka mi nabídla okamžité opravení, já však s díky odmítla, protože jsem nechtěla, aby to všechno škrtala přímo přede mnou a ještě mi řekla, že jsem totálně hloupá a na škole nemám co dělat. Výsledky jsem měla na mailu hned jak jsem přišla domů. Prošla jsem na skoro plný počet bodů.

J. měla velmi důležitou zkoušku z organiky, na kterou se plánovala učit, jako já, hlavně den předtím. Celý den proležela v posteli s nevolnostmi a střevními potížemi. Druhý den zkoušku bez problému zvládla.

A jak zvládáte zkoušky vy? Máte nějaké osvědčené tipy, jak se tolik nestresovat? :)


Drn z Moravy O:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deirdre Deirdre | 17. dubna 2018 v 19:52 | Reagovat

Nějaké rady jak se tak moc nestresovat by se mi hodily :D .. Maturita přede mnou a já nemůžu spát, mám pocit že mám v hlavě prázdno, v učení ležím kdykoliv je to možný a každý večer se mi chce brečet, že jsem toho za ten den neudělala dost. :D

2 Míša Míša | 25. dubna 2018 v 10:17 | Reagovat

[1]: Naprosto tě chápu, před maturitou jsem také měsíc nespala, před usnutím jsem si přeříkávala maturitní otázky a to teda vůbec nepomáhalo.

Pokud se kvůli tomu ale takhle stresuješ, myslím, že jsi pilná studentka :-)  To, že nestíháš, se ti jen zdá. Opravdu. A i když si budeš připadat, že si nic nepamatuješ, neboj se, protože v té hlavě to je a až to budeš opravdu potřebovat, tak to naskočí :-D A pokud máte alespoň trochu normální učitele, budou se snažit ti to zpříjemnit. (Moje zkušenost)

Hlavně ale nezapomeň i odpočívat. Někdy je lepší si přečíst knížku, nebo se projít, sejít se s kamarády. Když se necítíš, zbytečně se neuč - nic se nenaučíš a ještě se budeš cítit hrozně :) A taky si musíš uvědomit, že i když to možná nevyjde vůbec, nebo se špatnou známkou, nebudeš ani první ani poslední. Protože upřímně, je to o tom, co si vylosuješ :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama