Problémy studentského života

11. dubna 2018 v 12:53
S životem na vysoké škole souvisí osamostatnění se od rodiny. Někdo je na to zvyklý už ze střední, ale mně se to netýkalo.

To osamostatnění se bohužel netýká pouze toho, že si musíte sami prát, sami nakupovat, vařit (kecám, maminka mě o víkendu vždy nabalí krabičkama s jídlem O:) ), nebo když jste nemocní, nikdo vám neudělá čaj, nepřinese studený obklad. Pokud holky jsou doma a mají čas, tak samozřejmě ano, ale nechcete je pořád otravovat, svých starostí mají dost. Týká se to taky různých problémů a "oprav" v bytě.

Třeba když jdete na záchod a ten začne protíkat, nikde žádný přívod, kterým bysme to zastavily. Pouze na chodbě dole je přívod pro celý byt, ale ten nám zastavit nešel. (Ne že bych byla slabá, hlavně jsem se bála, abych to neurvala i s tou trubkou, že jo.) Majitel bytu naštěstí bývá přes den ve vedlejším vchodě, takže jsme měly za kým jít pro pomoc. Řekl nám, že hned přijde. 15 min nám protíkaly peníze a když konečně přišel, poznamenal: "Teda to protíká hodně." Nevím, co čekal. Výsledek byl, že je tu tvrdá voda a proto se tam usazuje kal, tudíž klapka nezaklapne kam by měla, a voda teče. Musíme dávat tabletky pro rozpuštění kalu. Samozřejmě jsem ráda, že to spravil, ale taky nám to mohl říct dřív :D

Nebo když vaříte a z ničeho nic se na vás začne valit voda z digestoře. Stále nevíme, kde se tam vzala, ale sklinku tam pořád máme, protože občas ještě kapká.
Což mi připomíná, že zavařovací sklenice mají celkem využití, nejen na přivezení maminčiny polívky - když se pokazí pračka, a nevypouští vodu, sklinkou ji můžete pěkně vybrat a tou vodou následně umýt chodbu před bytem :)

Nebo když otevřete skříňku a všechny věci z horní poličky se na vás začnou sypat, protože se uvolnila a vy ani nevíte, jak ji spravit.

Nebo umýváte nádobí a ze skříňky pod dřezem taky teče voda.

Nebo vám plesniví střešní okna. A když ne okna, tak je to strop v rožku. Jednou za 2-4 týdny bylo třeba to vystříkat savem, které se v té zimě blbě vyvětrávalo, ale teď už máme asi měsíc bez náznaku plísně (zaklepávám do dřeva), tak snad to vydrží :D

Nebo vám ze stropu kape voda. Jsme pod střechou, takže ani nemáte souseda, kterému byste nadali. Tak snad se to po létě zlepší, měli by ji spravovat O:).

A nebo si prostě jen tak sedíte večer v posteli, přepisujete si poznámky z přednášky a z čista jasna se ozve rana jako pra*e. Šuplík G. neunesl tíhu všech jejích učebnic.

Zatím jsme si vždy poradily, ale kdo ví, co nás tu ještě potká :D

Na závěr opět písnička z mého playlistu:

Drn z Moravy :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama